1Niyə Qablaşdırıla bilən Puffers Səyahət Pərakəndə Satışında Böyümə Kateqoriyasıdır
Qablaşdırıla bilən puflama çantasının kommersiya məntiqi sadədir: o, hər bir səyahətçinin qablaşdırma problemini həll edir və demək olar ki, heç bir başqa geyim bu problemi həll etmir. Sərnişin çamadandakı ağırlığı deyil, təyinat yerində istilik istəyir; aviaşirkət başın üstündəki səbətə sığan rüsumsuz əşya istəyir; açıq havada istifadə üçün pərakəndə satış şirkəti lazım olana qədər gündəlik çantada saxlanıla bilən orta təbəqə istəyir. Eyni gödəkçə hər üçünü də əhatə edir, buna görə də qablaşdırıla bilən puflama çantaları səyahət pərakəndə satışında, hava limanı güzəştlərində və elektron ticarət paketlərində eyni dərəcədə vacib hala gəlmişdir.
Topdansatış alıcıları üçün bu kateqoriya iki cəlbedici struktur xüsusiyyətinə malikdir. Birincisi, əsasən mövsümə bağlı deyil: qablaşdırıla bilən gödəkçələr yalnız qışda deyil, yaz və payız çiyin mövsümlərində satılır ki, bu da tələb əyrisini hamarlaşdırır və inventar dövriyyəsini yaxşılaşdırır. İkincisi, sıxılma qablaşdırması göndərmə həcmini kəskin şəkildə azaldır - qablaşdırıla bilən tüklü geyim, qaldırılmış həcminin bir hissəsinə qədər sıxılır və hətta standart polietilen torba sıxılması göndərmə həcmini 40-60 faiz azaldır ki, bu da konteyner proqramlarında vahid başına yük daşıma xərclərini birbaşa azaldır. Kateqoriya, yüngül materiallara qarşı incə toleranslara tab gətirə bilən fabrikləri mükafatlandırır ki, bu da ultra yüngül mütəxəssisi ümumi xarici geyim fabrikindən ayıran qabiliyyət fərqidir.
2"Qablaşdırıla bilən" anlayışının tərifi: Alıcıların göstərməli olduğu nömrələr
"Packable" sözünün heç bir hüquqi tərifi yoxdur, məhz buna görə də texniki paketinizdə təyin olunmalıdır. Sənaye üç rəqəmlə işləyir və etibarlı bir spesifikasiya hamısını əhatə edir.
Əhəmiyyətli olan üç ölçü
Geyimin ümumi çəkisi.Orijinal ultra yüngül qablaşdırıla bilən puflayıcının L ölçüsü 200 ilə 350 qram arasında, yüngül səyahət puflayıcısının çəkisi isə 350 ilə 500 qram arasında dəyişir. Təxminən 200 qramdan aşağıda siz 7D parçalar və yüksək doldurma gücünə malik premium alpinizm ərazisindəsiniz - gözəl, bahalı və zədələnməsi asan. Əksər səyahət proqramları 250 ilə 400 qram arasında hədəfləyir.
Qablaşdırılmış həcm.Gödəkçənin cibinə və ya torbasına sıxılıb təkrarlana bilən həcmə sıxıldığı litrlə ölçülən qablaşdırma ölçüsü, gödəkçənin rəfdə satıldığı rəqəmdir. Praktik bir etalon nərdivan: 400 qramlıq orta doldurma gödəkçəsi təxminən 1,8-2,2 litrə qədər; yaxşı işlənmiş 300 qramlıq 800 doldurma gödəkçəsi təxminən 1,2-1,5 litrə qədər; sinifində ən yaxşı ultralight gödəkçələri bir litrdən aşağıdır. Mağaza görüntülərində də santimetrlə ölçülən gödəkçə eyni şeyi ifadə edir - marketinq hədəfi təxminən 500 ml su şüşəsi ölçüsündə bir silindrdir.
Sıxılma nisbəti.Qablaşdırılmış həcmi qaldırılmış həcmə bölməklə, gödəkçənin nə qədər səmərəli şəkildə sıxıldığını və — ən əsası — nə qədər yaxşı bərpa olunduğunu ölçür. Səyahət edənlər üçün tipik nisbətlər 1:4 ilə 1:6 arasında dəyişir. Bu nisbət bərpadan daha az əhəmiyyət kəsb edir: parlaq şəkildə sıxılan, lakin yenidən qaldırılması üç gün çəkən gödəkçə əslində öz işini yerinə yetirə bilmir.
| Proqram Səviyyəsi | Hədəf Çəkisi (L Ölçüsü) | Doldurma Gücü | Doldurma çəkisi | Qablaşdırılmış Həcm | Tipik Yerləşdirmə |
|---|---|---|---|---|---|
| Dəyər səyahəti | 450 ilə 550 q arasında | 600 FP | 130 ilə 160 q arasında | 2.2 ilə 2.8 L arasında | Həcmli pərakəndə satış, promo paketləri |
| Əsas səyahət | 320 ilə 420 q arasında | 700 FP | 90 ilə 120 q arasında | 1,5 ilə 2,0 L arasında | Səyahət pərakəndə satışı, elektron ticarətin əsas çeşidi |
| Premium ultralight | 230 ilə 300 q arasında | 800 FP | 70-95 q | 1.0 ilə 1.4 L arasında | Açıq havada xüsusi təkliflər, premium hədiyyələr |
| Zirvə səviyyəsi | < 230 q | 850-dən 900-ə qədər FP | 60-80 q | < 1.0 L | Alpinizm brendləri, halo məhsulu |
Aşağıdakı diaqram eyni istilik sinfinin pilləkənlərdə necə işlədiyini və niyə dolu ölçüdə ağırlığı doldurma gücü deyil, doldurma gücü daşıdığını göstərir.
3Doldurma Strategiyası: İstilikdən Çəkiyə və Doldurma Gücünün Seçimi
Doldurma gücü, qablaşdırıla bilən proqramın iqtisadiyyatını və performansını eyni zamanda idarə edən bir rəqəmdir. Standartlaşdırılmış sınaq altında bir unsiya aşağı loftun həcmini kub düymlə ölçür, buna görə də daha yüksək doldurma gücü qram başına daha çox istilik deməkdir - və qablaşdırıla bilən örtük üçün sıxılacaq daha az material deməkdir.Beynəlxalq Tük və Lələk Bürosudoldurma gücünün ölçülməsinin arxasındakı sənaye sınaq protokollarını dərc edir və qeyd edir ki, aşağı yun həm də müstəsna davamlılıq profilinə malikdir: aşkar edilmiş aşağı yununun həyat dövrü qiymətləndirmə işi təhlil edilən bütün kateqoriyalar üzrə poliesterdən 85-97 faiz daha az ətraf mühitə təsir göstərir və iqlim dəyişikliyinə təxminən 18 dəfə daha az təsir göstərir — bu, yüngül səyahət istehlakını marketinq edən səyahət brendləri üçün faydalı bir hekayə təbəqəsidir.
Proqrama uyğun doldurma
Əsas səyahət proqramları üçün 90-120 qramlıq L ölçülü 700 dolumlu 90/10 tüklü/lələkli ceket, orta bazar qiymətinə üç mövsüm üçün əsl istilik təmin edir. 800 dolumlu ceketə keçmək təxminən 25 qramlıq doldurma miqdarını azaldır və qablaşdırılmış həcmi təxminən üçdə bir azaldır, lakin 800 dolumlu ceketlər az olduğundan ilkin qiymət qeyri-mütənasib şəkildə artır. 700 dolumlu ceketdən aşağıda qablaşdırılmış həcm sürətlə artır və "qablaşdırıla bilən" iddia kosmetik hiss olunmağa başlayır - 150 qramlıq ceket, 600 dolumlu ceket, pərakəndə satış üçün hələ də dəyərlidir, lakin o, "ultra yüngül" deyil, "yüngül" kimi satılmalıdır.
Hər doldurma məntəqəsi fərziyyə etməkdənsə, yoxlanılmalıdır. Müstəqil laboratoriyalar, məsələnIDFLdoldurma gücünü, tərkibini, oksigen sayını və bulanıqlığını sınaqdan keçirin və nəticələri təsdiqləmək üçün qlobal laboratoriyalarında nümunələri ikiqat sınaqdan keçirin — bütün dəyər təklifi etiketlənmiş şəkildə aşağı performansa əsaslanan bir spesifikasiya üçün ağlabatan bir tələbdir. Hər toplu göndəriş üçün partiya səviyyəli sınaq hesabatları tələb edin və texniki paketdə yoxlamanızın həqiqətən tətbiq edəcəyi tolerantlıqla minimum doldurma gücünü göstərin.
4Ultra Yüngül Qabıqlı Parçalar və İstehsalda Tələb Olunanları
Qabıq parça qablaşdırma tənliyinin ikinci yarısıdır və yüngül proqramlar istehsal şöhrətini məhz burada qazanır. Qabıq çəkisi, qablaşdırılmış həcmi demək olar ki, doldurma həcmi qədər artırır: 40 qramlıq qabıqdan 20 qramlıq qabığa keçmək geyimdən 40-60 qram çəkini azaldır və sıxılmış dəstəni nəzərəçarpacaq dərəcədə kiçildir.
İnkar edəni seçmək
Praktik nərdivan premium ultralightlar üçün 7D-dən 10D-yə, əsas səyahət səviyyəsi üçün 15D-dən 20D-yə və davamlılıq və qiymətin üstünlük təşkil etdiyi dəyər proqramları üçün 30D-dən 40D-yə qədər dəyişir. Daha yüngül avtomatik olaraq daha yaxşı deyil: 7D neylon limon ölçülü bir dəstəyə bükülən, lakin təhlükəsizlik kəmərlərinə və fermuar dişlərinə ilişən bir gödəkçə yaradır. Geyimlərin dəfələrlə sınandığı və yüzlərlə müştəri tərəfindən idarə olunduğu səyahət pərakəndə satış üçün aşağıya davamlı konstruksiyalı 15D-dən 20D-yə qədər yırtılmayan neylon və ya polyester, çiskin yağışın təsirinə davamlı suya davamlı örtüyə malik rasional standartdır.
Yüngülləşmənin istehsal nəticələri
Ultra yüngül qabıqlar tikiş xəttinə real məhdudiyyətlər qoyur. İynə ölçüləri 9-11-ə düşür, iynə istiliyinin incə ipliyi əritməsinin qarşısını almaq üçün uzun tikişlərdə tikiş sürəti azalır və aşağı sürtünməli pres ayaqları parçanın sürünməsinin qarşısını alır. Tikiş sıxlığı adətən santimetr başına 10-12 tikiş təşkil edir və yorğan kanalı aralığı əsl dizayn qərarıdır: daha dar kanallar (6-8 santimetr) gödəkçə dəfələrlə sıxıldıqda və yenidən qaldırıldıqda doldurucu hissəni sabitləşdirir və soyuq ləkələrin qarşısını alır, daha geniş kanallar isə daha yaxşı qaldırılır və daha kiçik qablaşdırma təmin edir. Ən uğurlu səyahət konstruksiyaları kompromis olaraq 7-10 santimetr kanallardan istifadə edir.
| Qabıq Seçimi | Çəki (gsm) | Aşağıya davamlı | Əl hissi | Davamlılıq | Xərc indeksi |
|---|---|---|---|---|---|
| 10D ripstop neylon | 26-dan 30-a qədər | Əla | Ultra yumşaq | Aşağı — ilişməyə meylli | 145 |
| 15D tafta neylon | 32-dən 36-ya | Əla | Yumşaq | Orta | 125 |
| 20D ripstop neylon | 38-dən 45-ə qədər | Çox yaxşı | Xırtıldayan | Yaxşı | 110 |
| 20D təkrar emal olunmuş polyester ripstop | 40-dan 46-ya qədər | Çox yaxşı | Xırtıldayan | Yaxşı | 118 |
| 30D tafta polyester | 52-dən 60-a qədər | Yaxşı | Strukturlaşdırılmış | Yüksək | 100 |
5Səyahətçilər üçün həqiqətən vacib olan dizayn xüsusiyyətləri
Paketli proqramlar xüsusiyyət tələblərini asanlıqla toplayır; təkrar satın almağa qərar verənlər daha azdır və texnoloji paketdə müdafiə etməyə dəyər.
Yığım cib.Ən vacib xüsusiyyət. Başlıq da daxil olmaqla, bütün gödəkçəni udmaq üçün çevrilən iki tərəfli fermuarlı əl cibləri, əşyaların kisəsini tamamilə çıxarır və bu da itiriləcək heç nə demək deyil və gödəkçəni iki saniyədə yığır. Cibin açılışı geniş olmalıdır (26 santimetr və ya daha çox), əks halda istifadəçilər buna qarşı çıxacaqlar və fermuar hər iki ucundan hamar şəkildə çıxmalıdır, çünki səyahətçilər gödəkçəni bir əllə sıxırlar.
Başlıq və tənzimlənmə imkanı.Sabit, yüngül izolyasiyalı başlıq, başqa heç bir xüsusiyyətə uyğun olmayan qram başına istilik əlavə edir və düz şəkildə sıxılır. Kənarındakı tənzimlənən elastik kordonlar hava limanı asfaltlarında və axşam terraslarında mikroiqlimi küləkdən qoruyur; iki tərəfli ön fermuar oturarkən gödəkçənin havaya qalxmasına imkan verir - bu, aviaşirkət sərnişinlərinin fərq etdiyi kiçik bir detaldır.
Düzəltmələrdə çəki intizamı.Avadanlıqların hər qramı sıxılmalı olan bir qramdır. Bobin fermuarları, görünüşünü dəyişdirmədən toxunmuş etiketlər əvəzinə nazik lent, aşağı profilli şnur kilidləri və istilik ötürmə etiketləri ilə hər qırxma qramı ilə bağlanır. Yaxşı hazırlanmış səyahət pufferinin sakit sınağı, bəzəklərin texniki xüsusiyyətlər vərəqinə daxil olmasıdır.
Aşağıdakı anatomiya, bu xüsusiyyətlərin istehsala hazır səyahət quruluşunda harada yerləşdiyini göstərir.
Materiallar haqqında bir mənbə qeydi: səyahət xəttinə davamlılıq hekayəsi quran brendlər müəyyən edə bilərlərGRS sertifikatlı təkrar emal olunmuş qabıq və astareyni qablaşdırıla bilən platformada — sertifikatlı parça orta qiymət və çatdırılma müddətini artırır, lakin istidən çəkiyə keçid hekayəsini qoruyur və dəriyə bitişik astarların kimyəvi təhlükəsizliyi təsdiqlənməlidirOEKO-TEX STANDART 100sınaq.
6Müştəridən Əvvəl Sıxılma İddiasının Test Edilməsi
Geyim iddiaları arasında qablaşdırıla bilən iddia qeyri-adi haldır, çünki müştərilər onu qutudan çıxardıqdan bir neçə dəqiqə sonra sınaqdan keçirirlər - sıxışdırırlar, daşıyırlar, qablaşdırmadan çıxarırlar və ya qiymətləndirirlər. Bu da göndərilmədən əvvəl yoxlamanı müzakirə olunmaz edir.
Praktik test protokolu
Əvvəlcə, doldurmanın spesifikasiyaya uyğunluğunu yoxlayın: IDFL kimi müstəqil bir laboratoriyada hər bir toplu partiyada doldurma gücünü, tərkibini və təmizliyini. İkincisi, qablaşdırılmış həcmi nümunə əsasında ölçün — örtüyü yığma cibinə sıxın, 30 saniyə düz bir ağırlığın altında sıxın və sərhəd qutusunun həcmini ölçün; bu, spesifikasiya hədəfinin 10 faizi daxilində olmalıdır. Üçüncüsü və ən əsası, sıxılma bərpası yoxlamasını aparın: örtükləri 24 və 72 saat sıxılmış vəziyyətdə saxlayın, sonra aralıqlarla loft bərpasını ölçün. Keyfiyyətli 700 doldurma quruluşu 24 saat ərzində orijinal loftun 90 faizi daxilində və əsasən 72 saat ərzində tam bərpa olunur; bundan əhəmiyyətli dərəcədə aşağı bərpa ya qablaşdırmada həddindən artıq sıxılma, ya da doldurma keyfiyyətinin spesifikasiyadan aşağı olduğunu göstərir.
Ölçü ardıcıllığı istənilən topdansatış proqramında olduğu kimi eyni səbəbdən vacibdir: qablaşdırılmış həcm iddiaları hər ölçüyə görə edilir və səssizcə sürüşən ölçü əyrisi spesifikasiyanı həddindən artıq pozacaq. Standartlaşdırılmış ölçmə təriflərinə istinad —ISO 8559-1Ölçü təyinatının arxasındakı antropometrik ölçmə çərçivəsini təmin edir ki, bu da ölçü dəstini spesifikasiyanızla fabrikin nümunə otağı arasında müqayisəli saxlamağa imkan verir.
7Paketlənə bilən Proqramlar üçün MOQ, Qiymətləndirmə və Çatdırılma Müddəti
Qablaşdırma proqramının xərcləri üç yerə cəmləşir: tük, qabıq parça və tikiş dəqiqələri. Yüksək doldurma qiyməti qram və keyfiyyət addımı üçün hesablanır — 700-dən 800-ə keçmək yalnız doldurma xərcinə 15-25 faiz əlavə edə bilər. İncə denierin qabıqları istənilən xüsusi parça proqramına bənzər minimum dəyirman və boyama partiyası strukturuna malikdir, adətən hər rəng üçün 800-1500 metr. Ultra yüngül qabıqların tikilməsi isə orta çəkili konstruksiyadan daha yavaş gedir və FOB qiymətlərində göstərilən hər geyim üçün real dəqiqələr əlavə edir.
İşlənmiş bir nümunə
Bu yaxınlarda bir səyahət pərakəndə satış operatoru bizdən 1800 ədədlik əsas proqram sifariş etdi: 110 qramlıq 700 ədədlik RDS, 20D qabıqlı, cib konstruksiyalı, üç rəng çalarlı. FOB eyni fabrikdən istehsal olunan ənənəvi 600 ədədlik qablaşdırılmayan gödəkçədən təxminən 20 faiz yüksək idi - əsasən aşağı keyfiyyətli addım və yavaş incə qabıqlı tikiş sayəsində - lakin sıxılmış göndərmə profili vahid başına yük daşıma xərcini bu mükafatın təxminən üçdə birini ödəmək üçün kifayət qədər azaltdı və pərakəndə satış qiyməti qalan hissəsini rahatlıqla daşıdı. Sıxılmış qablaşdırma həmçinin proqramın daha az qutuda göndərilməsi və eyni həcmdə təyinat yerinin emal xərclərinin azaldılması demək idi.
Vaxt baxımından, qablaşdırıla bilən proqramlar istənilən OEM puffer ilə eyni sxem üzrə işləyir: nümunə götürmə hər dövrə üçün 10-15 gün, toplu istehsal istehsaldan əvvəlki təsdiqdən 45-70 gün sonra, üstəgəl yük daşınması və mərtəbə nümayişindən əvvəl çardaqdan bərpa pəncərəsi. Sosial uyğunluq eyni təchizat icazəsində təsdiqlənməlidir —amfori BSCIFaktiki istehsal sahəsinin adının verilməsi sertifikatı, əksər Avropa və Şimali Amerika pərakəndə satış tərəfdaşlarının təchizatçı ilə müqavilə bağlamazdan əvvəl gözlədiyi əsas şərtdir.
PASSION OUTTERWEAR, açıq hava geyimləri, iş geyimləri və qızdırılan geyimlər sahəsində 20 ildən çox istehsal və ticarət təcrübəsinə malik Quanzhou Donghuang Garment Co., Ltd. şirkətinin bir bölməsidir. Biz BSCI, SMETA, GRS və OEKO-TEX sertifikatlı təchizat zəncirləri üzərində qablaşdırıla bilən və standart şişirdilmiş proqramlar qururuq, doldurma çəkiləri və qablaşdırılmış həcm hədəfləri hər stil üçün deyil, ölçü üçün müəyyən edilir. Eyni səyahət müştərisini soyuq mövsüm məhsuluna genişləndirən alıcılar qablaşdırıla bilən xətti bizimlə birləşdirə bilərlər.OEM/ODM qızdırılan geyimlərplatforma — theqızdırılan jileteyni yüngül təbəqələşmə məntiqini paylaşır,qızdırılan gödəkçəQış səyahət zonasının sonuna xidmət göstərir və korporativ proqramlar əlavə edə bilərxüsusi iş geyimlərieyni uyğunluq faylında.
Tez-tez verilən suallar
Paketli Səyahət Puffer Proqramı hazırlamaq?
PASSION OUTTERWEAR, ölçüyə görə doldurma çəkilərinə, spesifikasiyaya yazılmış qablaşdırılmış həcm hədəflərinə, yığma cibinə uyğun konstruksiyaya və BSCI, SMETA, GRS və OEKO-TEX sertifikatlı təchizat zəncirlərinə malik 300 ədəddən ibarət yüngül qablaşdırıla bilən puffer gödəkçələr istehsal edir. Hədəf çəkinizi və qablaşdırılmış ölçünüzü bizə göndərin — biz 24 saat ərzində cavab veririk.
Paketli Proqram Qiymətini Tələb Edin OEM / ODM Proqramına Baxın

